Стил на денот: Меган Маркл во елегантен капут за трудници од Диор

Војвотката од Сасекс е една од најдобро облечените дами во светот. Имено познато е дека Меган Маркл и во својата бременост има одличен стил.

Овојпат за крштевка која се одржа викендот, таа избра винтиџ капут за трудници со потпис на Диор, искомбиниран со шапка на Стефан Џоунс и чантичка на Викторија Бекам.