Стил на денот: Меган Маркл во омилениот модел на фустан изгледа одлично

Меган Маркл се појави во фустан без ракави во „nude“ боја, кој околу половината има ремен.

Инаку овој модел на фустан, сопругата на принцот Хари, едноставно го обожава, па таква креација облече и кога првпат официјално го претстави синот Арчи, само тогаш фустанот беше во бела боја.