Стил на денот: Моника Белучи никогаш не изгледала послабо во елегантен црн фустан и вртоглаво високи потпетици

Фото: Profimedia

Моника Белучи (57) се појави на забавата по ревијата на „Долче и Габана“ и остави силен впечаток кај сите присутни.

Моника Белучи на модната ревија на брендот „Долче и Габана“ се појави облечена во црн прилепен фустан за телото со миди должина. Со овој фустан актерката носеше и црни тесни чизми со вртоглави потпетици, а сите коментираа дека Моника никогаш не изгледала послаба.

Фото: Profimedia