Стил на денот: Најпопуларни модели на фармерки за ова лето- погодни за високи температури

Кој вели дека фармерките не се за лето? Имаме тренд модел кој ќе го обожавате!

Додека повеќето трендсетерки ги сметаат фармерките за парче кое може да се носи во текот на целата година, разбирливо е ако ги избегнувате на високи температури. Сепак, ова е еден вид модна неправда, бидејќи има толку многу модели на фармерки кои можете да ги носите во текот на летото.

Важно е само да изберете удобни и покомотни кроеви за да може кожата да дише, а вие непречено да ги извршувате сите секојдневни задачи.

1. Фармерки со подвиткани ногавици


View this post on Instagram

A post shared by Sasha Mei (@sasha.mei)2. Искинати фармерки3. Фармерки со предни џепови

View this post on Instagram

A post shared by Julie Sergent Ferreri (@juliesfi)