Стил на денот: Шарлиз Терон во одлична комбинација на „Диор“

Шарлиз Терон се појави на премиерата на анимираниот филм „Фамилија Адамс“ во Лос Анџелес во интересно и поинакво издание.

Убавата актерка облече долго модерно здолниште од плиш на модната куќа „Диор“, а со него искомбинира елегантна светло сина кошула.