Стил на денот: Тренди петок со најдобрата пријателка

За последниот работен ден од оваа недела се инспирираме од највредната работа на светот- пријателството. Најверните пријателки се оние кои треба да се тука и во добро и во зло, тие секогаш знаат да ни кажат што ни стои, а што не.

Овие две пријателки се тотално ускладени во својот стил, и ова е супер изглед за оваа преодна сезона. Во зависност дали сте тип кој сака кратки фустанчиња или пак кежуал фармерки, изборот е на вас! Деталите како шеширот, марамата, накитот, чорапи и сандали со леопард принт се тотално ин! И секако заштитниот знак за оваа сеозна- наметка/ капут!

Може да изберете и блонди боја за вашата и косата на вашата пријателка, па навистина да бидете во тон!