Стил на денот: Вака се носи џемпер-фустан

Едно добро парче и еден чифт чизми може многу лесно да станат се’ што ви е потребно за да изгледате неверојатно оваа есен, но и во зимскиот период. 

Станува збор за ефектен, женствен, модерен и притоа многу удобен стајлинг. 

Овој тренд не е нов, заживеа пред неколку сезони, но дефинитивно е еден од омилените.