Стил на денот: Водителката Александра во фустан со длабок отвор и џемпер во бојата што ќе ја одбележи сезоната

Според модните експерти кралско виолетовата боја и пастелно виолетовата се едни од водечките бои кои ќе ја одбележат сезоната, а водителката Александра ги носи во супер комбинација.

Во фустан со длабок отвор и пастелно виолетов џемпер преку него, Александра изгледа заносно.

Ова е супер начин како да ги носите вашите летни и пролетни фустани и во зима и во есен. Џемперот ќе ве стопли, а покрај тоа изгледот го носи на едно сосема ново модно ниво.

фото: Инстаграм

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra Ilievska (@aleksandra_panovska_ilievska)