Стил на неделата: 7 деловни комбинации на Џенифер Анистон за секој ден од неделата

Модниот стил на Рејчел од '2000-те од култната серија „Пријатели“ и ден денес ни служи како инспирација, особено и затоа што модата од тогаш повторно се враќа на сцената.
Интересно е тоа што, всушност стилот на Рејчел од „Пријатели“ одговара и се совпаѓа со стилот на актерката која ја толкува таа улога - Џенифер Анистон, па кога велиме стилот на Рејчел, мислимe и на оној на Џенифер.

На почетокот од шестата деценија, Џенифер e одлично дотерана каде и да се појави, а нам најмногу не' воодушевува нејзиниот деловен стил.

Избравме неколку деловни комбинации на Џенифер Анистон со кој се надеваме ќе ве инспирираме за работната недела која е пред нас.

GETTY IMAGES

GETTY IMAGES


GETTY IMAGES

GETTY IMAGES

BACKGRID


GETTY IMAGES

Како што можете да приметите црната боја преовладува во гардероберот на убавата актерка, па веројатно се држи до она добро старо правило: „Црната боја прави да изгледаме визуелно послаби.“

Кој нејзин деловен стил најмногу ви се допаѓа?