Стил на неделата: Фустан кој го одбележа летото

Фустан кој се издвои од сите останати оваа лето

Станува збор за „оверсајз“ фустан со карнери во повеќе слоеви, познат и како туника - фустан. Трендсетерките ширум светот го прославија овој вид на фустан, правејќи го модно парче на сезоната.

Се носи во сите должини, бои, стилови и е вистински романтичен летен фустан кој мора да го поседувате!