Стил на неделата: Карирано-тренд кој никогаш не излегува од мода

Во вашиот плакар е добро да имате барем неколку карирани парчиња облека, овој тренд никогаш не излегува од мода.

Лесно се комбинира, а во него секогаш ќе изгледате модерно и урбано!

Карираниот капут е парче облека кое можете да го комбинирате со скоро сите стилови. Сличен капут може да имате за само 7.990 денари на брендот Super dry од Fashion group. За дамите кои се облекуваат поелегнатно им предлагаме капут од брендот MANGO за само 4.990 денари


Карирано мини здолниште е „must have“ за секоја дама. Истото, можете да го имате за само 1.990 денари на брендот MANGO.

Ако сакате да имате ин кежуал изглед ви предлагаме да изберете карирана кошула. Вакво паче облека можете да имате за само 1.790 денари од брендот Springfield


Загарантиран модерен и урбан изглед ќе имате ако се одлучите за карирани панталони, сличен модел можете да имате за само 6.390 денари на брендот Guess.