Стил на неделата: Кратки панталони за официјално отварање на летото

Најпознатата италијанка инфлуенсерка Киара Ферањи, деновиве се почесто за својот изглед избира кратки панталони.

Безвременски кратки фармерски панталони, кратки розеви панталони, панталони во бојата на небото. Потоплите денови се идеални за парчиња облека во посветли бои, летни и пастелни бои кои ќе внесат живост во вашиот аутфит.

Погледнете во нашата галерија како ги комбинира кратките панталони Киара Ферањи во кежуал варијанта, во лежерен стил, но исто така и за излегувања:

Фото: Инстаграм