Стил на неделата: Оливија Палермо како инспирација за почеток на работната недела

За старт на работната недела и со оглед на фактот дека временската прогноза е променлива периодов, обравме четири различни изгледи од Оливија Палермо, кои може да ви послужат како инспирација.

Доколку одберете да носите фармерки, може да ги комбинирате со кошула или пак маица и сако и изгледот да го комплетирате со балетанки и впечатлива чанта.

Доколку пак сакате по опуштено издание, тогаш монохроматската комбинација од панталони и блуза се одличен избор за вас.

За крај, доколку сакате по шик изглед, тогаш облечете кракти панталони во комбинација со кошула, чанта, тенок ремен и сандали на ниска потпетица. 

Фото: allthingsankara.com