Стил на неделата: „Teddy“ палто кое мора да го имате сезонава

Секоја сезона има свои трендови, облека која ја потенцира сезоната, но пред се оригиналноста и стилот на личноста која ја носи облеката.

Едно од трендовските парчиња облека која треба да ги има во вашиот гардоробер оваа сезона е „teddy“ палто кое ќе ве стопли во овие студени денови, но исто така ќе изгледате и стилски.

Минатата година, овој топол капут беше омилено пачче на сите модни куќи, но се чини дека и оваа сезона ќе доминира во сите зимски аутфити.

Додека кафеавите нијанси беа во фокусот на претходните зими, оваа година „teddy“ јакната се појави во бела варијанта, а оваа привлечна девојка ја комбинираше со фантастичен изглед.

Можете и вие да имате токму ваква „teddy“ јакна, истата можете да ја најдете во брендовите на Fashion group.


Ние од Женски магазин имаме неколку предлози за вас, а ваше е само да си одберете.

Манго „teddy“ бела јакна за 4.990 денари.


Манго „teddy“ бела јакна кратка варијанта за 3.990 денари.


Replay „teddy“ бела јакна исто така кратка варијанта за 16.490 денари.Фото: Bruno Fantulin/ Pixsell