Стил на неделата: Тексас, за опуштена и стилска недела

Кога не знаете што да облечете, тексас парчињата облека се одличен избор за во скоро секоја пригода да добиете стилски и среден изглед. Всушност, тексас може да носите секој ден колку што сакате, никогаш не излегува од мода.
Постојат бројни варијанти на тексас кои можете да ги изберете: тексас кошули, здолништа, фармерки, јакни - особено модерни се „оверсајз“ јакните и оние со принт.

Еве неколку предлози како да ги искомбинирате вашите фармерки, јакна или тексас здолниште