Тие се насилници, се тресевме од страв: Бивши асистенти со шок тврдења за Меган и Хари

Меган Маркл ја обвини Бакингемската палата дека водела валкана и нечесна кампања против неа затоа што сакаат да и наштетат на нејзиниот углед и да ја направат силеџија во очите на јавноста пред да излезе нејзиното интервју со Опра Винфри.

Имено, поранешните асистенти ја обвинија Меган дека е емотивно сурова и манипулативна, доведувајќи ги до солзи и оставајќи ги да треперат од страв.

Меган изјавила дека „Тајмс“ е послушник на Палатата и дека раскажуваат неточна приказна за неа поради интервјуто кое ќе биде објавено наскоро. „Тајмс“ објави дека портпаролот на Сасекс жестоко ги негирал обвинувањата, велејќи дека „жртвите на пресетливата кампања се засновани на погрешни и штетни дезинформации“.

Од Бакингемската палата не дошле никакви изјави затоа што биле преокупирани со принцот Филип и неговиот престој во болница, но неименуван извор изјавил за британските медиуми дека во никој случај поранешните вработени не биле користени како одмазда или некој од кралското семејство не им рекол што да кажат.

Меган е обвинета дека се обидела да избрка двајца асистенти и да им ја скрши самодовербата, а едниот дури изјавил дека Хари и таа се насилници. Тајмс пишува и дека во октомври 2018 година, Jејсон Кнауф, кој работел како секретар за комуникации, поднел жалба против парот.

Висок член на персоналот во палатата Кенсингтон поднесе тужба за вознемирување против војвотката од Сасекс пред таа и принцот Хари да се повлечат од кралската канцеларија, тврдејќи дека војвотката „избркала двајца лични асистенти од домаќинството и ја нарушила довербата на третиот член на персоналот“.

Наводно, постои и тврдење дека начинот на кој парот се однесувал кон асистентите го загрижувал многу Вилијам, братот на Хари, затоа што некои вработени „се разделувале“.

Друга неверојатна работа е откритието дека Меган носела пар обетки кои чинеле половина милион фунти на вечера во Фиџи во 2018 година, како подарок од саудискиот принц, и само три недели откако САД потврдија дека тој е одговорен за убиството на новинар во саудиската амбасада во Турција, според британските медиуми.


Извор: glossy.espreso.co.rs