Том Селек и Џили ја откриваат тајната на бракот кој трае 34 години: Во што е клучот за среќата?

Том Селек беше 38-годишен разведен човек кога снимаше филм во Лондон, беше опседнат со мјузиклот „Мачки“ и „замараше“ многу колеги со својата фасцинација со тоа шоу, а на крајот се ожени со една од актерките.

Никој од неговите колеги во тоа време не знаеше зошто Том одеднаш стана толку фокусиран на таа претстава и зошто отиде повторно да ја гледа. Во мјузиклот настапи 25-годишната Џили Џоан Мек, многу енергична танчерка која ја играше мачката Рамплетезер.

Том не го тргна погледот од неа и една ноќ тие излегоа заедно. Тоа беше навидум обична вечера која наскоро прерасна во романса. Живееја одделно се додека не иѝистече договорот за мјузиклот, а потоа, без многу размислување, отпатува на Хаваите, каде што го сними филмот „Магнум“. И станаа неразделни.

Новинарите наскоро ја „намирисаа“ љубовната приказна затоа што Џили се појавуваше насекаде со Том, од црвениот тепих на доделувањето на Еми наградите до неговото претставување на Булеварот на славните во 1986 година во Холивуд.

Една година подоцна, тие се венчаа во тајност.

Братот на Том, Боб ги договорил сите детали со свештеникот во свадбената капела на езерото Тахо во Невада, која била отворена 24 часа. Тие се венчаа на церемонијата доцна вечер под псевдонимите Том Џенкинс и Сузи Марк. Беше 7 август 1987 година, кога тој имаше 42, а таа 29 години.

Свештеникот не го знаел вистинскиот идентитет на парот само неколку минути пред да започне церемонијата. Фотографиите од венчавката се направени со полароид за да не стигнат до јавноста.

„И двајцата беа нервозни, како и секоја друга двојка која се подготвува да се венча. Тој е многу пријатна, грижлива личност", рече отец Дејвид Имел.

Тие го имаа своето прво и единствено дете заедно, ќерката Хана, една година подоцна и ја одгледаа на ранч од 26 хектари што го купија во округот Вентура, Калифорнија. Том го намали обемот на работа за да поминува повеќе време со своето семејство.

Го напуштив „Магнум“ за да имам семејство. Ми требаше многу време да се симнам од тој воз, но работев напорно за да постигнам рамнотежа во животот, а ранчот ми помогна во тоа. Двајцата мислевме дека е најдобрата околина за да го пораснеме нашето дете“, изјави тој за списанието „Пипл“ во 2012 година, осврнувајќи се на тоа како ја одгледале Хана.

„Ние не правевме ништо и не донесувавме одлуки, без да се консултираме еден со друг. Ако едниот од нас донесе одлука што ја вклучуваше Хана, другиот целосно ќе ја поддржеше, дури и ако не се согласуваше со тоа", додаде тој и дека затоа нивниот брак е толку долг и среќен.

„Важно е да го негувате вашиот брак. Мислам дека поминувањето време надвор од работа е добро за бракот", заклучи славниот актер.

извор:stil.kurir.rs

Eди Марфи има 10 деца, 4 поранешни жени, вереница и внуче: Во неговиот дом нема караници ни љубомора

Ја засака пред да ја запознае, трагедија ги спои: Најубавата љубовна приказна ја имаат најпознатиот текстописец Бане Опачиќ и неговата Нина