(ФОТО) Топ маникир трендови за лето 2018

Летото уште малку ни доаѓа и време е за подготовка на ноктите...

Без разлика дали ви е потребна инспирација за дизајн кој ќе и го покажете на вашата маникирка или сакате на брзина да направите DIY украсување нокти - ние имаме неколку решенија. Во прашање се пет трендови за кои многу професионални наил-арт уметници велат дека ќе бидат најголеми во текот на летната сезона.

Ова лето трендовите ќе бидат малку суптилни, со умерени нијанси и дезени во минималистички стил. Погледнете што ни донесува новата летна сезона кога е во прашање маникирот.

Две различни бои/повеќе

Минималистички сјај

Пастелно жолта

Како Пикасо

Цветно флорални дезени