Турскиот заводник го промени имиџот: Бали Бег направи драстична промена, социјалните мрежи горат (ФОТО)

фото:Profimedia

Актерот кој го засакаа жените во улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“ реши да пушти брада.


Турскиот актер Бурак Оздивит, кој стана многу популарен на нашите простори откако го играше Бали Бег во серијата „Сулејман Величествениот“, реши да го смени својот имиџ.

Имено, тој неодамна ја смени фризурата - ја скрати косата многу кратко, а на препознатливите мустаќи додаде брада која внимателно ја обликува.


View this post on Instagram

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit)


Нејзиното богато семејство не го прифати: Пред Фахрије, Бали бег лудо ја сакаше оваа позната водителка

(ФОТО) 9 најзгодни турски актери: Сите полудеа по нив

Убав на мама или на тато: Порасна синот на Бали Бег и Неџла (ФОТО)