(ВИДЕО) КРАЛСКА ФРИЗУРА: Како да си направите пунџа како Меган Маркл?

Како и сите останати на светот, моментално главна fashion & beauty инспирација ни е идната војвотка, а поранешна актерка Меган Маркл.

Нејзиниот едноставен и префинет стил не може да не ни е допадне и едвај чекаме некое ново појавување за да видиме каква комбинација избрала. За разлика од Кејт Мидлтон на која заштитен знак и се опуштените локни или исфенирана коса, Меган обожава "messy bun" и затоа со помош на следниот туторијал дознавме како да си ја направиме сами дома.

Се што ви е потребно за оваа фризура се шноли за коса, фигаро и мала помош од пријател или пријателка.

Погледнете го видеото: