Во љубов со заводлива Русинка: Милош Биковиќ има нова девојка (ФОТО)

За неговиот љубовен живот се шпекулираше со месеци.

Според медиумите, актерот Милош Биковиќ има нова избраничка, а тоа е руската танчерка Арина Волошина.

Биковиќ на покана на режисерот Никита Михалков отпатува за Москва да биде член на жирито на Интернационалниот филмски фестивал, додека руските медиуми пишуваат за неговите успеси во бизнисот.

Актерот беше снимен на настан за списанието „InStyle“ во друштво на Арина. 

Минатата зима таа беше со Милош и неговите колеги на планината, каде уживаа во снежната магија. 

Останува да видиме кога тој јавно ќе прозборува за оваа романса.

извор: zenskikutak.rs

Биковиќ имал тешко детство: На неговото семејство сè му било одземено - тој денес се грижи за секој денар
Моите беа богати, но изгубивме сè: Милош Биковиќ за семејството и братот монах