Во луксузната вила во Мадрид: Бремената Софија Мило ја накити елката и покажа магични кадри

- Го сакам Божиќ и сакам да ја украсувам елката, како и целата еуфорија што доаѓа со неа - напиша Софија

Манекенката Софија Милошевиќ со нетрпение ги очекува претстојните празници, а за да ја дочека новогодишната магија ја накити елката и го украси својот дом во Мадрид.

Манекенката која со Лука Јовиќ го има синот Алексеј очекува уште едно дете, а насвоите фанови на Инстаграм им се пофали со нејзините напори.

Имено, елката повеќе од два метри е украсена во црвени и златни тонови, додека околу неа се наоѓаат разни новогодишни украси и предмети.


- Сега е тоа време од годината. Го сакам Божиќ и сакам да ја украсувам елката, како и целата еуфорија што доаѓа со неа - напиша Софија во описот на видеото.

„Убава“, „Вистинска магија“, „Божиќна идила“, „Елката е wow“, се само дел од коментарите на воодушевените обожаватели.


Фото: Инстаграм/Софија Мило