Во шестата деценија: Сопругата на Силвестер Сталоне остава без здив

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне е еден од ретките во филмската индустрија што успева да балансира помеѓу кариерата и семејниот живот. Славниот Роки и Рамбо веќе две децении е во брак со Џенифер Флејвин која утре ќе го прослави 52-от роденден. 

Поранешната манекенка која не сака премногу да се експонира во јавноста, со својот изглед ги воодушеви фановите на нејзиниот сопруг. 

- Долго време сме заедно и многу сум среќен што запознав таква фантастична жена - изјави во една прилика Сталоне.

Џенифер и Сталоне со трите ќерки