WOW! Бијонсе излезе на сцена за прв пат по 4 години и сѐ пука од безобразни детали: 4 изгледи - од раскошно деколте до брутален шлиц

Во саботата Бијонсе го одржа својот прв голем концерт во Дубаи по четири години, а поп дивата се качи на сцената како дел од гала прославата на отворањето на новиот луксузен хотел Atlantis The Royal.

Атрактивната 41-годишна девојка забранила снимање на самиот настан и ги замолила сите гости да не ги користат телефоните, но поединци сепак успеале да снимат неколку кадри и фотографии.

Исто така, пред самиот настап, Бијонсе прошета на црвениот тепих, заедно со уште некои познати дами - Кендал Џенер, Летиција Рајт, Бар Рафаели, Ребел Вилсон, Хали Бејли... Таа блесна во многу помпезна, впечатлива и исклучително гламурозна креација со потпишан од брендот Dolce&Gabbana.

Пејачката избрала фустан по нарачка во златна боја со особено длабоко деколте, но и со проѕирни, светкави детали кои ги откривале нејзините бујни облини и затегнатите нозе. Исто така, креацијата беше украсена со предимензионирана, златна наметка со предименсионирани ракави украсени и клин долг неколку метри.

На овој настап, за кој беше платена 24 милиони долари, Бијонсе сменила неколку сценски изданија и сите биле многу ефективни и необични. Еден од аутфитите вклучуваше црвени хеланки затегнати до кожата и корсет со златни детали, како и кичести, украсени ракавици и огромен клин како здолниште.


Таа подоцна се појави во жолт фустан со два огромни шлицови и проѕирни детали во пределот на стомакот, додека на грбот носеше огромни крилја со пердуви.

Тоа не е крајот - Бијонсе покажа уште едно феноменално издание, појавувајќи се на сцената во краток, проѕирен розов фустан со кристали и циркони.

Кое издание најмногу ви се допаѓа?


Фото: Инстаграм/Youtube - screenhsoot - E! News

Кралот на светската мода со македонски корени: Ги облече најголемите ѕвезди на планетата