Заборавете на долгата постапка за приготвување: Пире во прав готово за 10 минути

Пирето е едно од омилените јадења во секое семејството. За истото потребно ви е подолго време, околу еден час (бидејќи компирите треба да бидат убаво сварени), а темпото на живот во текот на работната недела не ни го дозволува тоа.

Затоа, пирето во прав е одличен избор кога сте во брзање. Се подготвува лесно и едноставно, а вашиот ручек ќе биде готов за 10 - тина минути.

Начин на подготовка:

Во тенџере ставете 500 милилитри вода во која ќе додаде половина лажичка сол и оставете ја да зовршие. Кога водата ќе врие, тенџерето тргнете го оган и додадете 250 милилитри млеко, зејтин или маргарин по желба. Веднаш потоа додадете ги снегулките пире и промешајте. Може да додадете и други зачини по желба и повторно да промешате. Пирето е уште повкусно доколку го оставите да отстои една минута, а потоа го изматите со миксер.

Квалитетот на секој производ е најважен, па затоа Кибела се труди на своите потрошувачи да им понуди производ со висок квалитет. Пирето во прав на Кибела може да го најдете на полиците во продавниците во кои пазарувате и тоа во многу интересна и впечатлива амбалажа.

Добар апетит.

*ПР објава