„Закопчена“ до грло, а секси како никогаш досега: Емина Јаховиќ во комбинација од која нема да може да тргнете поглед

Пејачката Емина Јаховиќ ни ја покажа најдобрата „all black“ комбинација што сме ја виделе.

Пејачката Емина Јаховиќ е една од најпопуларните изведувачи на овие простори.

Каде и да се појави секогаш привлекува големо внимание, а освен по живите и привлечни песни, позната е и по својот беспрекорен стил.

Таа е дама која ги диктира модните трендови, нејзините модни комбинации се секогаш тренди и шик, заводливи и привлечни, но се во границите на вкусот и елеганцијата.

Неодамна нè воодушеви со необична црна мини јакна-фустан со пердуви, која ја издолжи нејзината фигура и ѝ симна најмалку 10 сантиметри од половината.

Кога ќе ги погледнете нејзините социјални мрежи, јасно е дека црната е нејзината омилена боја, а овој пат таа ни ја претстави веројатно најдобрата црна облека што сме ја виделе некогаш.

View this post on Instagram

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)Комбинацијата „all black“ се состоеше од широка црна блуза со полуролка која нежно паѓаше по телото.

Оваа блуза ја стекна својата ефикасност благодарение на малите, густи реси во бело-сребрена нијанса кои се шират по линијата од вратот до крајот на ракавите.

Долниот дел од комбинацијата го сочинуваа црни свилени панталони кои ги украдоа сите погледи.

Кројот на панталоните со екстра широки ногавици е одличен за девојките кои сакаат да го сокријат секој вишок килограми, а за слабите девојки како Емина уште повеќе ја истакнуваат својата беспрекорна фигура.

Пејачката за оваа пригода ја собра косата во ниска пунџа, која заедно со златни кружни обетки ја заокружи комбинацијата на вистински начин.

Што се однесува до шминката, Емина одлучи акцентот да биде на црвениот кармин на усните и малку нагласените очи.

На сликите кои ги прикажа на социјалните мрежи забележавме и дека ужива во друштво на мистериозен маж.FOTO: Instagram