Започнете уште ова утро: Оваа напивка ги топи масните наслаги

Сакате да ги намалите килограмите, а не знаете од каде да почнете. Оваа напивка ќе внесе свежина во вашето секојдневие и ќе ви го забрза метаболизмот. А вие, вие ќе се чувстуввате прекрасно со некој килограм минус.

Состојки: 

1 лажичка сув зелен чај 

1 стапче цимет 

4 ловорови листови 

8 дл вода 

Подготовка: 

Зовријте ја водата, а потоа тргнете од рингла, па додајте го циметот, ловоровите листови и лажичката зелен чај. Смесата оставете ја да отстои 15 минути, прецедете го чајот и вашата напивка е подготвена. Чајот е најдобро да се пие три пати  дневно:

Наутро на празен желудник, втората шолја веднаш после појадок и третата пред спиење. Оваа напивка совршено ги согорува масните наслаги на стомакот, бутовите и задникот, ги забрзува метаболитичките процеси во организмот и го подобрува варењето.


Фото:Freepik