Заработи 800 милиони долари како магионичар, ја заведе Клаудија Шифер: Каде е Дејвид Коперфилд денес и што прави

Дејвид Коперфилд е еден од најпознатите волшебници во светот, кој успеа да постигне статус на светска sвезда, а неговиот имот денес се проценува на околу 800 милиони долари.

Дејвид одлучи да влезе во светот на магијата и илузијата како млад човек, со цел да се ослободи од срамежливоста пред спротивниот пол, а се чини дека му успеа многу добро.

Иако денес можеби е малку заборавен и веќе не се зборува за него како што беше во 90 -тите години кога беше на врвот на славата, неговите настапи во Америка се‘ уште се популарни и се бара билет за повеќе за нив. Форбс го прогласи за најуспешен илузионист во светот, а зад него има кариера подолга од 40 години. Дејвид, исто така, се покажа како добар редуктор, па успешно води 11 луксузни хотелски одморалишта на Бахамите. 

Она што привлекува многу внимание денес е неговиот изглед, бидејќи од згодниот заводник остана малку, а веќе е јасно на прв поглед дека се одлучил за третмани за подмладување на лицето, а косата со текот на времето му стана побујна, а се шпекулира дека всушност носи перика.

Успесите на Дејвид неколкупати беа засенети од големите скандали во кои беше вмешан, а исто така беше обвинет за две сексуални злоупотреби. Тој за првпат беше обвинет во 2007 година од Лејси Л. Керол, но нејзината тужба на крајот беше отфрлена, а пред три години се појавија нови обвиненија за злоупотреба на тинејџерка во 1988 година. 

Неговиот љубовен живот го одбележа врската со манекенката Клаудија Шифер, која ја запозна на еден од неговите настапи, а седум месеци подоцна ја запроси со прстен од 4,5 милиони долари.

Сепак, двојката никогаш не се венчаше, а се зборуваше дека нивната врска е само добро осмислен маркетиншки трик за кој таа била добро платена.

Од 2006 година, Дејвид е во врска со 28-години помладата манекенка Клои Госелин, со која сега ја има 11-годишната ќерка Скај.


Фото: Profimedia

Разврат и лудило на божицата во Холивуд: Мажите јадеа од нејзината рака, беше фатална, а за нејзиниот блуд се зборува и денес