Збогувајте се со прашината во вашиот дом: Лесен трик за рецепт со природни состојки (ВИДЕО)

Позната блогерка сподели едноставен трик за справување со прашината во вашиот дом. Видеото е прегледано половина милион пати, а жените жирум светот се воодушевени.

Според неа со овој рецепт се редуцира собирањето на прав на домашната површина, и доволно ќе биде да пребришете со оваа смеса еднаш месечно.

Рецепт:

2 шолји вода

1/4 шолја оцет

1 лажица маслиново масло

3 капки сапун за садови

20 капки од кое било есенцијално цитрусно масло

ВИДЕО:

View this post on Instagram

A post shared by Carolina McCauley (@carolina.mccauley)