ЗДРАВ ЕЛИКСИР: Овој евтин пијалак ќе ви го спаси срцето

Проблемите со срцето и лошиот холестерол за жал засегаат се' повеќе и се' помлади. Сите знаеме дека холестеролот е исклучително опасен за здравјето и за животот на сите. Но, малкумина од нас сфаќаат дека во секој дом има природно богатство кое го решава  овој проблем.
Се базира на мешање на само три состојки и нивно внесување за два или, најсоодветно, три месеци. Значи само отворете го вашиот фрижидер и земете три лимони. Ви требаат уште 500 грама лисја од целер, но свеж, како и литар вода. Водата може да биде обична, но може да се филтрира или преврие- уште подобро. 

Како се подготвува ова чудо:
Земете тенџере, истурете еден литар вода во него и оставете го на оган за да зоврие. По вриењето, тргнете го од огнот и оставете го да се олади. За тоа време, исчистете ги листовите од свежиот целер, заедно со лимоните. Важно е да знаете дека лимоните треба да останат со кората. Откако добро се измијат, исечете ги на парчиња и смелете со блендер. Се додаваат во топла вода и се оставаат да отстојат преку ноќ.
Следното утро, овој пијалок се промешува и се чува во стаклена тегла или сад. 

Консумирајте секое утро и секоја вечер по една чаша од пијалокот, но пред да јадете. Утрото се зема на гладно и најмалку еден час пред вечера. Ова продолжува, како што рековме 2-3 месеци. Потоа паузирајте барем еден месец или два.