Има скоро 100 кг и најсовршено тело на светот: Кога беше слаба никој не ја сакаше, а сега мажите лудуваат по неа

Кели Брук има речиси 100 килограми, но и совршено тело на кое многумина му се восхитуваат.

Првата Британка на врвот на најсекси жени на списанието FHM во 2005 година, Кели Брук се најде на првите десет пати повеќе од која било друга натпреварувачка. Пред да се здебели и да биде прогласена за жена со најсовршено тело, Кели била многукратно послаба и имала линија кон која многумина се стремат.

Меѓутоа, дури кога се здебелила почнала да добива комплименти, а мажите ширум светот полудеа по неа.


„Секогаш велам дека сега треба да го сакам своето тело затоа што ќе сакам да го имам за десет години“, рече Кели еднаш и додаде:

Дури и кога бев многу послаба, не мислев дека сум доволно добра. Секогаш го мислите тоа кога сте помлади. Најдобриот дел од стареењето е тоа што сите тие несигурности едноставно исчезнуваат. Размислувате надвор од себе и вас.

„Веќе не сум опседната со себе или концентрирана на себе, во моментов не размислувам за мојот стомак што ми виси над фармерките, размислувам да ја нахранам оваа мала мачка која штотуку влезе во мојата врата“.Малкумина би рекле дека жена која има речиси 100 килограми може да се прогласи за најсовршена, но Кели докажа дека и тоа е можно.Имено, врз основа на нивните лични преференци, научниците дошле до „идеални димензии“ според кои телото на жената треба да биде високо 1,68 сантиметри, а обемот на градите, половината и колковите да биде 99 x 63 x 91 сантиметар, што точно одговара мерењата на познатата актерка.

„Кога поминувате низ раскинувања и тешки периоди во животот, тоа влијае и на вашата исхрана. Најмизерна бев кога бев најслаба“, додала таа. Таа тврди дека нејзината самодоверба се подобрила откако се омажила за Џереми Париси.

View this post on Instagram

A post shared by Kelly Brook (@iamkb)„Не случајно сум најсреќна во моето тело сега кога сум во брак, кога го работам она што го сакам со луѓето што ги сакам, кога сум малку постара и позрела и кога, воопшто, во моето семејство се е добро и сите се здрави“, заклучи таа.

foto: instagram printscreen

izvor: stil.kurir.rs