(ФОТО) Викторија Бекам е божица на суптилниот сексапил: Новата колекција пролет/лето 2020

Последната колекција на британската миленичка Викторија Бекам е повторно одлична, а се разликува од останатите по неколку ставки

Во сите модели се задржува нејзината препознатлива естетика, сведеноста на формата е пристуна, а и истата палета на бои.

View this post on Instagram

Показ #VictoriaBeckham на неделе моды в Лондоне:  или ⁉️ #ВикторияБэкхэм #TeamVB #VBSS20 #LFW #неделямодывлондоне #fashion #fashionblogger #style #fashionblog #beauty #supermodel #стиль #красота #стильзвезд #новостизвезд #мода #factsandgossipnews

A post shared by Celebrity Blog (@factsandgossip) on


Неутралната крем нијанса и згаснати бои се носители на колекцијата, но силно зелената и виолетова подеднакво се истакнуваат во деталите на моделите.

Длабоко сечени деколтиња, исечоци на фустаните и здолништата- носат еден суптилен сексапил кој е препознатлив за брендот на Викторија Бекам.

Инаку креаторката лансира и свој бренд за убавина на модната недела во Лондон.