,

За брзо слабеење: Наместо вечера, јадете го ова! (РЕЦЕПТ)

Следете ги овие совети и килограмите сами ќе исчезнат

Ако сакате да изгубите тежина, мора да го сфатите сериозно тоа. Овде нема голема мудрост: едноставно изберете внимателно што јадете и движете се повеќе.

За оние кои сакаат брзо да ослабат, ве советуваме вечерата да ја замените со овој оброк кој има лаксативни својства.

Сепак, многу е важно да не го користите ова повеќе од 7 дена.

Потребно е: 1 шолја кефир, 1 јаболко, 1 лажица цимет.

Подготовка: Изрендајте едно јаболко, додадете шолја кефир и цимет. Јадете го ова навечер наместо вечера.

По неколку дена ќе забележите дека половината ќе ви е потенка, стомакот порамен.

Оваа каша е одличен пробиотик, совршено ги отстранува токсините од телото.

Сепак, за да ослабете во овие 10 дена, треба да се храните здраво: исфрлете слатки, тесто и грицки!

Исто така, наша препорака е да пешачите брзо по половина час секој ден!

Резултатите ќе ве воодушеват!Фото: Shutterstock

Мрзелива пита со безлактозен јогурт: Лесен десерт за дигестивниот систем