Марјана и Васил го украдоа шоуто на Охрид Фест: Публиката ја забавуваа со оригинален танц на сцената (ВИДЕО)

Сцената на Долни Сарај во Охрид беше местото каде викендов се одржа реномираниот музички фестивал Охридски трубадури. 

На 29-то издание на фестивалот, организирани беа фолк, забавна и интернационална вечер. На првата победија Наум Петрески и Зуица Лазова со песната „Не се откажав”. А на интернационалната вечер, победници од жирито беа гостите од Бугарија „Expose“, со песната  „This love will last forever”.

И покрај впечатливите кореографии, многуте изведувачи и интересната сцена, се чини дека шоуто го украдоа водителите на фестивалот - Марјана Станојковска и Васил Зафирчев.

View this post on Instagram

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)Покрај тоа што имаа интересен говор, публиката ја забавуваа на необичен начин со танцување на познати песни. Еве како тоа изгледаше: 

View this post on Instagram

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


View this post on Instagram

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)