Весна Де Винча гладува 28 до 42 дена во годината, веќе 30 години: Тогаш го пијам само ова и затоа немам здравствени проблеми

фото:Printscreen/youtube/Grand tv

Весна де Винча, познатата српска водителка, новинарка, авторка, верува дека благодарение на ова ја излечила штитната жлезда.

Весна има 64 години, а изгледа двојно помладо. А дека тоа не е само наш став, сведочат многу луѓе кои не можат да поверуваат дека оваа госпоѓа во голема мера ја гази седмата деценија. Таа вели дека за тоа е заслужна исхраната.

Еве што прави Весна за да ја зачува младоста и виталноста:

„Гладувам одреден број дена во годината, околу 30 години. Наидов на книга од д-р Бројс, Рудолф Бројс, кој излечи милиони луѓе со терапија со глад. Ми се појави тироидната жлезда и го пробав неговиот метод на лекување. Првиот пат кога умирав од глад, издржав да го правам тоа 15 дена. Оттогаш секоја година гладувам 28 дена, а годинава гладував 42 дена.

Ви требаат околу 5-6 дена за да започнете. Да одлучите да го испразните фрижидерот...
Мора да имате силна волја и тоа е тоа. Во 2016 година, познатиот д-р Осуми ја доби Нобеловата награда за автофагија, што е и принципот на гладување, кој се заснова на фактот дека кога го лишувате телото од храна, тоа се јаде само себе.

Решив дека никогаш нема да јадам ништо во петок до крајот на животот! Ова е ден за гладување!

Првото и основно значење на гладувањето е детоксикација - чистење на телото од токсини. И тоа е првата фаза на гладување и трае 10 дена.

За време на постот консумирам:

Наутро кога ќе се разбудам веднаш земам зеолит.

Потоа пијам чај од жалфија (тоа е најдобриот чај што постои) помешан со уште три чаеви: маточина, нане и кантарион. Тоа е исто така наречено чај Broys.

Потоа пијам вода со лимон, секогаш кога ќе почувствувам глад.

Пред спиење пијам чај од маточина и зеолит.

И во текот на денот земам половина чаша или чаша сок од Broys. Главната состојка е цвеклото, кое е прекрасно растение. Тоа е многу пријатен сок. 

Си готвам и супа од два кромид со многу пиперка, но и една со сок од домати и вода. Овие супи ги јадам првите 5 дена додека не се префрлам на режим на гладување. По пет дена, чувството на глад исчезнува.

По десет дена, телото почнува да „се јаде само себе“, т.е. сите тие израстоци, целулит, сите тие лоши работи, цисти и слично.

Третата фаза е обновување на кожата и органите. А четвртата фаза е разубавување и духовен развој и духовна сила“.

Потсетуваме дека вакви и слични видови на исхрана и диета, не треба да се применуваат на своја рака, без претходна консултација со лекар!

ВИДЕО:


извор;stil.kurir