За 10 години посакувам да бидам татко на две дечиња: Интервју со Стефан Лазаров

Момчето кое за кратко време ги освои симпатиите на гледачите, момчето на кое фудбалот му е секогаш на прво место, момчето кое неодамна се впушти во музичките води открива интересни детали од својот живот. Стефан Лазаров за Хаштаг раскажа за своето детство, училишните денови, кариерата, музиката, но уште неколку прашања кои дефинитивно ќе ве интересираат.

Фудбалер, модел, водител... Во која од овие професии најдобро и најбрзо се пронајде? 

Фудбалот отсекогаш ми бил прва љубов, а така и ќе остане. Се пронајдов најдобро само поради фактот што живеев за тој спорт. Заврши поради повреда, а водителството е една голема авантура во која секојдневно се учат нови работи. Го сакам тоа и не се откажувам. Уживам кога сум пред камера и заедно со моите колеги од Ексклузив.

Целото интервју прочитајте го на ХАШТАГ.МК