„Ботокс во чаша“ е вистинско чудо: Ги топи мастите, ги брише брчките како гума, а се пие само навечер

Овој пијалок за многу кратко време стана вирален бидејќи голем број жени потврдија дека по редовното консумирање забележале дека тенот им е поубав, а притоа побрзо ослабнале.

Сигурни сме дека знаете дека за убав и свеж тен и за спречување на брчките исто така е многу важно што внесувате во вашето тело, не само каква е вашата генетика и рутина за убавина, а често истите фактори влијаат на виталноста на целото тело.

Затоа не е изненадување што еден пијалок стана вирален речиси преку ноќ, а илјадници жени потврдија дека забележуваат забележлива разлика и кога е во прашање лицето и  телото.

Компоненти:

2 излупени портокали

4 до 6 моркови или половина пакување „бебешки“ моркови

3 см исечен ѓумбир

1/3 чаша вода

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во соковник, а потоа процедете ги. Ако немате апарат за ладно цедење, можете да ја процедите добиената смеса преку газа или чиста памучна крпа.

Се консумира еднаш дневно и идеално пред спиење, за здравите состојки да ја направат својата „магија“. Доколку комбинацијата ви е јака, најдобро е да започнете три пати неделно, па постепено да зголемувате, а во рок од еден месец ќе забележите промена на изгледот на кожата и телото, пишува Wanted.rs.

Зошто го нарекуваат ботокс во чаша?

Многу е едноставно... сите овие состојки се богати со витамин Ц и го стимулираат производството на колаген, за кој е познато дека влијае на убавината на кожата, косата и ноктите.

Научно е докажано дека витаминот Ц ја зголемува синтезата на колагенскиот протеин, кој служи за обновување на оштетената кожа. Кога ќе додадеме витамин Ц од портокали и ѓумбир и витамин Б од моркови, добиваме формула која одлично влијае на целокупниот изглед на нашето лице.

Крстарица