ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК: Одличен ден пред викенд за еден знак

Вага

Попустливоста пред саканата личност не претставува знак на емотивна слабост. Се оптеретувате со погрешни идеи. Умеете да направите добра проценка за тоа каде ќе има добра забава. Уживајте ден пред викенд е.

Шкорпија

Парнерот вешто прекрива дел од вистината. Понекогаш не е лесно да се докаже вистината, дури и кога сите предности се на ваша страна. Нема потреба да се обвинувате за лошата проценка. Секое чудо е за три дена.

Стрелец

Покажете повеќе нежност и фантазирање во друштво со саканата личност. Доколку сте слободни одговорете на нечиј повик. Доколку ви недостасуваат повеќе информации за тоа каде има добра забава, најдете ги.

Јарец

Сочувајте ја позитивната ориентација за личност која искрено ве поддржува. Важно е да чувствувате задоволство и емотивна привлечност во нечие друштво. Ве очекуваат различни компликации, но тоа не треба да влијае на вашето расположение и на професионалната концентрација.

Водолија

Подобро е да ги смирите своите страсти, отколку да се вплеткате во расправија со саканата личност. Размислите за последиците. Доколку некој ви задава различни проблеми, подсетете ги своите пријатели на правилата на убаво однесување.

Риби

Сакале или не, мора да се соочите со личноста која упорно ве прозива и обвинува за различни пропусти. Вашата основна предност е во тоа што пријателите немаат доволно знаење, искуство или храброст да ви се спротивстават.Претходна страна