Ѝ беше одземена титулата Мис на Хрватска, го фати сопругот како ја изневерува, па се омажи со познатиот водител кој неодамна изјави: „Мозокот на мажот е сведен на само два дела – а тоа е секс и глад“

Актерот и водител Тарик Филиповиќ ужива во среќниот брак со својата девојка Лејла Филиповиќ, која е четири години помлада од него, а која остана запаметена по голем скандал

Имено Лејла беше во центарот на скандал откако беше избрана за Мис на Хрватска во 1998-ма година, за да гласањето беше прогласено за нерегуларно пет дена подоцна.

View this post on Instagram

A post shared by (@lejla.filipovic)


Тогаш на Лејла ѝ беше одземена круната, се испостави дека нејзината „крвна група“, а всушност и нејзината националност, нема право да биде прогласена за најубава жена во Хрватска. Меѓутоа, ако нејзините маки не завршуваа тука, таа го фати својот прв сопруг како ја изневерува, па јавноста зборуваше за тоа со месеци.

Како што објавија тогаш хрватските медиуми, Лејла го фатила како ја изневерува првиот сопруг со кој има син, по што веднаш поднела барање за развод.

View this post on Instagram

A post shared by (@lejla.filipovic)


Таа денес е во брак со познатиот водител Тарик Филиповиќ. Пред да се впуштат во љубовна приказна, Лејла и Тарик се виделе три пати.

Првиот пат било за време на скандалот кога Тарик контактирал со мајката на Лејла, вториот пат се сретнале во продавница за чевли, а третиот пат во кафуле. Секоја средба завршувала само со неврзан поздрав и насмевка, а потоа влегоа во врска која доведе до нивниот брак.

View this post on Instagram

A post shared by (@lejla.filipovic)


Тарик Филиповиќ: „Машкиот мозок е сведен на само два дела – секс и глад“

Инаку, неодамна Тарик Филиповиќ предизвика хаос на мрежите поради една негова изјава.

Имено, тој проговори за потребите на мажите и во таа прилика откри што е најважно за посилниот пол.

View this post on Instagram

A post shared by(@lejla.filipovic)


„Машкиот мозок е сведен на само два дела – секс и глад. И колку и да е тешко да се признае, ние мажите сме такви на некој начин. Две наши потреби кои се единствени за преживување, додека женскиот мозок е многу покомплициран и покомплексен“, изјави Тарик во интервјуто за „ТВ Елма“, додека коментарите продолжија.

„Човек кој крши табуа“, „Конечно некој да го каже ова јавно“, „За жал, вистина е“, „Ова зборува од сопствено искуство?“, напишаа корисниците на социјалните мрежи.


Извор: pressmediabih.com