Ја обожаваме, но малку знаеме за неа: Љубовниот живот на Урсула Корберо позната како Токио од „La casa de papel“

Урсула Корберо, јавноста ја запозна со улогата на Токио во популарната серија „La casa de papel“, една од најгледаните серии, а чијшто најнови и последни епизоди на Нетфликс излегоа во петокот.

Токио, една од главните ликови, го игра шпанската актерка Урсула Корберо, која е родена на 11 август 1989 година во Барселона. Нејзиниот интерес за глума започна во раното детство. Таа имаше само шест години кога се појави пред камера, на снимањето на една реклама. Нејзината најзабележителна улога дојде на 13-годишна возраст, а посетуваше часови по фламенко и џез, како и актерство и сценски говор.

Ова ѝ овозможи подоцна да ја изведе песната „El precio“ со групата Cinco de Enero, која ја напиша музиката за ТВ серијата „Fisica o kuimica“, во која глумеше откако се пресели во Мадрид. За бројни улоги во серии и филмови, Урсула има освоено награди во Шпанија и се етаблира како уметник кој се истакнува во семејните драми и хорор филмовите.

Корберо ја доби својата прва улога во серија на англиски јазик во 2018 година, но таа продолжи да глуми во својата земја. Таа се појави и во спот за J. Balvin, Duа Lipe и Bad Bunny „Un Dia“ Познато е дека шпанските медиуми ја сакаат Урсула и имаат одлична соработка со неа. 

За нејзиниот приватен живот почна да се пишува во 2008 година, кога се заљуби во актерот Израел Родригез. Таа беше вљубена во него две години.

По таа љубов, Урсула започна врска со тенисерот Фелисијан Лопез. Поради висок притисок, парот раскина по само пет месеци.

На почетокот на 2013 година, таа беше видена со актерот и модел Андрес Веленкос, а врската започна веднаш откако тој раскина со Кајли Миног. Нивната врска траеше речиси три години.

Урсула од 2016 година е вљубена во актерот Чино Дарин, синот на познатиот аргентински актер и писател Рикардо Дарин, кого го запознала на снимањето на „La Embajada“ и со кого живее во Мадрид.

Инаку Урсула ја сака модата и, како што изјавила, никогаш не облекла нешто што моментално е популарно, а да не ѝ се допадне. Таа е „зависна“ од честите промени на фризури и боја на коса. Вљубена е во накитот и кога патува во други земји секогаш го купува како сувенир. 
Ја красеше насловната страница на септемвриското издание на шпанскиот Вог. 

View this post on Instagram

A post shared by Ursula Corberó  (@ursulolita)

- Животот ми се промени и се чувствувам благодарна и горда. Токио ќе ми недостига многу, но во исто време мислам дека засекогаш ќе биде дел од мене – изјавила актерката. 

View this post on Instagram

A post shared by Ursula Corberó (@ursulolita)


извор:wanted.mondo