Моќно модно издание на Јелена Ѓоковиќ: Со една комбинација ги опфати сите есенски трендови

Јелена Ѓоковиќ се појави на медиумскиот фестивал Викенд во Ровињ и им одржа вистинска модна лекција на сите жени

Јелена Ѓоковиќ се појави во Ровињ на медиа фестивалот Викенд и по тој повод прикажа моќно модно издание во кое ги опфати сите есенски трендови.

Модниот стил на Јелена Ѓоковиќ може да се опише како ненападен, но елегантен. Од тоа не отстапи ниту овој пат.Јелена Ѓоковиќ, директорка на Фондацијата Новак Ѓоковиќ, на Викенд медиа фестивалот зборуваше на тема медиуми и хуманитарна работа.За оваа прилика Јелена носеше фармерки и бела кошула, а на нозете имаше сандали во боја на камила.

Изгледа дека Јелена не се откажува од оваа хит боја за есента 2022 година, бидејќи во слични бои се појави на свадбата на братот на Новак.

Овој модел на фармерки моментално е апсолутен моден хит. Нозете ја следат линијата на телото директно, но не ги истакнуваат облините. Белата кошула е модна класика која секоја жена мора да ја има во гардеробата, додека салонките се императив за елеганција.


Фото: Screenshot Instagram