Непрепознатлива: Цеца ја промени косата - пејачката објави фотографија со која предизвика лавина од коментари

Фото: Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ е позната како огнена бринета, па затоа многумина се изненадија кога сподели фотографија на која таа има целосно руса коса.

Еден од фан профилите на Цеца сподели нејзина слика со долга руса коса, а потоа и пејачката ја сподели истата фотографија на својот профил.

Многумина на почетокот беа воодушевени, а потоа и дадоа комплименти на Цеца дека и одговара оваа фризура.

View this post on Instagram

A post shared by ceca fan page (@cecaxmysoul)Тоа е, сепак, фотомонтажа, иако Цеца некое време беше навистина русокоса. Тоа беше во 2006 година, кога таа ја претстави промената во спотот за песната „Lepi grome moj“.


Можеби ќе ве интересира:

Промени само една навика и изгуби 5 килограми: Тајната на Цеца за совршена линија