Оваа жена тврди дека 4 години не пуштила греење: Го користи овој трик и вели дека никогаш не ѝ било ладно (ВИДЕО)

Клер де Лис не користи греење четири години. Наместо да се грее, таа користи трикови поради кои не го чувствува студот. Таа сподели совети за штедење на TikTok, што воодушеви илјадници луѓе кои го гледаа видеото. Клер тврди дека трикот е во основите, како, на пример, облеката што ја купувате.

„Значи, не можете да вклучите греење, а за среќа, јас имам искуство во тоа - четири години искуство“, започнува Клер и ве советува да купите неколку широки маици. Најдобро би било да се машки маици, бидејќи тесната облека не може баш да ве стопли.

Покрај тоа, нејзиниот совет е да купите широка јакна која ќе можете да ја носите низ дома, додека стапалата треба секогаш да ви бидат покриени - во чорапи и влечки. Голема улога има и ткаенината околу вратот - можете сами да ја направите од стара маичка. Клер исто така советуваше да правите некои работи кога е во прашање куќата.На пример, таа секогаш проверува дали сите прозорци и врати се добро затворени, додека секоја вечер ги тресе чаршафите. Истакнува колку е важно да се има поголема покривка или повеќе слоеви, пренесува „Курир“. „Добро е покривката да биде тешка“, вели таа.


извор: најжена.рс

фото: TikTok screenshot