Стил на неделата: Меган Маркл докажува дека и на 35 степени можете да бидете шик дама

фото:printscreen pinterest

Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 41 роденден, па решивме да се потсетиме на нејзините најдобри летни комбинации.

Војвотката од Сасекс е позната по својот изострен дамски стил. Меган знае како да го искаже својот став со изборот на облека.

Нејзиниот летен стил е исто толку беспрекорен. Без разлика дали е во лесен фустан или кошула, бермуди или тоалета - стилот на војвотката на топлото време докажува дека нејзината стилска моќ е неверојатно разноврсна дури и на 35 степени.

Подолу, погледнете ги петте најуспешните летни комбинации на Меган Маркл досега: