Стил на неделата: Совршен стил со кошула со трендовски точки

Како модна инспирација за оваа празнична недела ја имаме комбинацијата на модната блогерка Александра Трпевска.

Станува збор за совршен аутфит за празничните денови, со кој ќе изгледате лежерно и тренди.

Оваа кошула со трендовски точки може да се комбинира со фармерки или здолниште, изгледа елегантно и го носи вашиот стил до совршенство.