Викторија поради неа доживеа траума: Како сега изгледа љубовницата на Дејвид Бекам?

Најпознатата британска двојка, Дејвид и Викторија Бекам се венчаа во 1999 година и денес во нивната врска има семејна идила. Но, не сè во нивниот брак беше прекрасно и одлично. Се шпекулираше дека Дејвид секогаш имал врски со девојки, а најголемата афера била во 2004 година.

Во средината на летото 2003 година, Дејвид ги спакува куферите и отпатува сам за Мадрид, заради животната можност што ја доби во шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид. Наскоро испадна дека станува збор за голема грешка.

Во новото опкружување, раководителите веднаш му доделиле личност која била задолжена да му помогне во неговиот секојдневен живот. Тоа беше ќерката на холандскиот дипломат, Ребека Лос. Паметна и згодна, од првиот момент таа го воодушеви со односот и вниманието, а од ден на ден меѓу нив се повеќе се губеше линијата меѓу деловни и приватни односи.

Тие за прв пат биле фатени на 18 септември 2003 година во ноќниот клуб „Ананда“ во Мадрид. По објавените фотографии во кои Ребека и Дејвид разговараат како интимни пријатели, Бекамови итно дадоа изјава за медиумите во кои негираа какви било проблеми во нивниот брак. Но, многу подоцна, кога аферата веќе го достигна својот врв, се дозна дека истата вечер, Дејвид и Ребека го напуштиле клубот заедно и се упатиле кон неговиот стан во хотелот „Санта Мауро“.

Според многу добро информиран извор, Бекам започнал да ја бакнува својата асистентка во автомобилот. Ја галел по косата и вратот, и ѝ кажал дека го чекал цела вечност овој момент. Во хотелот, Дејвид и Ребека се затвориле во неговата соба.

Неколку часа подоцна, Ребека заминала во својот стан. Следната вечер тие повторно се сретнале во барот на предјадења. Сведоците тврдат дека цело време се допирале со нозете под масата, а после вечерата се вратиле во хотелот.

Неколку дена подоцна нивната врска повеќе не беше тајна. Веднаш штом дозна, Викторија налутено ја повика Ребека и ѝ се закани да биде подалеку од Дејвид, па Ребека наскоро доби нов ангажман во агенцијата. Но, двојката се сретна повторно на 22.09.2003 година во просториите на Реал Мадрид за да го прослави роденденот на Роналдо. Иако пристигнаа на забавата одделно и избегнуваа каков било контакт во текот на целата вечер, по прославата тие заедно се упатија кон хотелот на Бекам.

Изворот тврди дека тие не воделе љубов таа вечер, но дека меѓу нив сè уште постоела сексуална привлечност. Но, три месеци подоцна, во декември, неколку дена пред последниот натпревар во Мадрид, двојката повторно помина неколку часа во неговиот хотелски апартман.

Конечната разделба со Ребека ја најави Дејвид со тоа што ја напушти нејзината агенција SFX и се приклучи на ПР агенција ангажирана од Викторија. Но, дури и после тоа, тие продолжија да разменуваат СМС-пораки со експлицитна содржина.

Конечно, Ребека Лос го загуби трпението и разговараше со медиумите. Тоа беше во пресрет на Божиќните празници, кога Викторија се подготвуваше да замине за Швајцарија со децата, нејзините и родителите на Дејвид, каде што тој требаше да им се придружи. На денот на патувањето, експлодираше скандал, а новинарите побрзаа кон аеродромот за да ги видат Викторија и нејзиното семејство. Видно бледа и без шминка, со големи темни очила, Викторија беше многу тивка.

Сите се качија во авионот за Женева, а патниците од деловната класа сведочеа дека Викторија го поминала летот во солзи, гледајќи низ прозорецот додека нејзината сестра ја тешела. Додека се возела кон аеродромот, разговарала со другарка на телефон и ги анализирала текстуалните пораки што нејзиниот сопруг ги испратил до Ребека и кои повеќе не биле дел од нивната интимност.

Викторија тврдела дека не може да го препознае Дејвид според тонот на пораките, бидејќи тој никогаш не ѝ пратил вакви текстуални пораки, па затоа јасно се сомневала дека ќе го стори тоа на личност што едвај ја познава, веќе неколку месеци. Од друга страна, беше свесна дека новинарите се занимаваат со премногу детали и факти, така што тешко е сето тоа да би било измислица.

Дејвид проговори за испадот на Ребека. Во пресрет на летот за Швајцарија, тој преку своите претставници рече:

- Во последните неколку месеци, морав да читам смешни пораки за мојот приватен живот. Она што беше објавено утрово е само уште еден пример. Единствената вистина е дека сум во среќен брак и имам прекрасна сопруга и деца. Нема трета страна што ќе ги смени овие факти.

Дури и по убедливата анализа на оваа изјава, беше јасно дека тој конкретно не ги негираше изјавите на Ребека со еден збор. Од друга страна, пријателите на Викторија тврделе дека таа воопшто не размислувала лесно да побара развод од Бекам и дека ќе се борела за него до последен здив.

Така беше и Дејвид и Викторија решија да продолжат да живеат заедно во Мадрид и да го спасат бракот. Во мај следната година, Викторија повторно забремени, па го роди своето трето дете - Круз во февруари 2005 година во Мадрид.

Каде е Ребека денес?

Поранешната асистентка на Дејвид Бекам, која стана познат благодарение на аферата со Бекам, што ѝ овозможи и насловна страна во „Плејбој“, сега е тренер по јога и живее во Норвешка, пишува „The Sun“.

Мажена е и има две деца и е посветена на здрав живот, а честопати на Инстаграм објавува фотографии каде практикува јога, а честопати прави и јога топлес на тие фотографии.


Извор: glossy.esspreso.rs
Фото: Profimedia