Водителот од „Ѕвездите на гранд“ има 17 години помлада сопруга: Како ја „улови“

Судбината ги спои

Популарниот водител на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Воја Недељковиќ е неколку години во брак со доктор Маја, која е 17 години помлада од него, и со која го има синот Џорџе.

Војо ја сретнал својата сопруга случајно на Третиот канал, каде што тој исто така работел во тоа време, и тие воспоставиле поблизок контакт на настанот што требало да го води Дејан Пантелиќ наместо Војо, пишува Мондо.

- Можеби Деки сега би бил оженет со неа. Од таа манифестација, се слушавме често следните неколку месеци и започнавме врска - рече Недељковиќ со насмевка во емисијата „Од А до Да“.

Водителот истакна дека нивната врска се развила многу брзо, по само неколку месеци тие започнале да живеат заедно, а кратко потоа се родил и нивниот син.

- Кога Маја остана бремена, не бевме на принцип дека треба да правиме свадба. Го ставивме нашиот потпис на хартија седум дена откако решивме да ја официјализираме врската, рече тој.

Бидејќи се венчале на 7 август, а синот Џорџе е роден на 10-ти истиот месец, тие често се шегуваат и велат дека тој е „атомско бебе“, направено за три дена.

Има уште една интересна работа што ја одбележала нивната венчавка, односно денот кога го изговориле судбоносното „да“.

Бидејќи неговите пријатели често го притискале со прашањето „Кога ќе се ожениш“, тој често на шала им одговарал на сите: „Во четврток“.

- Тоа е еден од ретките денови кога не работам, и тоа е глупав ден, ништо не се случува во четврток, па да го исполниме денот. И тоа беше во четврток, што е најинтересно - се присети водителот.

Војо честопати прави шеги и на своја сметка, па имајќи предвид дека на свадбата носел бел костум од лен и влечки, тој за себе вели дека се оженил како папучар.

Како изгледа сопругата на Војо погледнете на линкот овде.


Фото: Инстаграм/voja.nedeljkovic

Можеби ќе ве интересира:

Сузана Манчиќ остро: Да имав помали деца, сè ќе им забранев и ТикТок и Инстаграм!