Цеца поседува луксузна вила и тоа на плажа: Ја купила на кредит, а откри и зошто и е важна

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, покрај луксузната вила во која живее во Белград, поседува уште една на Кипар.

Тој имот се наоѓа во Аја Напа, на самиот брег на морето, а пејачката често останува таму, особено летото.

Според српските медиуми, вилата е распоредена на 400 квадратни метри, а Цеца ја купила во 2006 година на кредит.

- Имам ирански, кипарски и руски соседи со кои имам одлична комуникација. Ова се веќе успешни луѓе на кои мојата слава во Србија не им значи ништо. Во Аја Напа е убаво во лето, а јас исто така сакам да одам таму кога ќе стане студено во Србија. Мирот што го имам во мојата втора куќа е драгоцен за мене - рече Цеца во една прилика, пренесуваат споменатите медиуми.

Како што понатаму се наведува, во дворот на оваа зграда има живописна капела, која ја осветиле свештениците на Српската православна црква.

Според медиуми, цените на недвижностите во ова летно одморалиште се движат, во зависност од локацијата, од 150.000 евра за помали куќи, до два милиони евра за најлуксузни згради.

Самата пејачка еднаш во емисијата „Амиџи шоу“ изјави дека купила луксузна куќа на кредит.

-Сакав нешто егзотично, убаво и да бидам на крајбрежјето. Мојот пријател Фотос ми донесе фотографии од оваа моја вила и знаев дека е тоа. Јас веднаш зедов заем. Да, ја купив куќата на кредит, која, нормално, ја отплаќам месечно - рече тогаш Цеца.


Foto: Printscreen/Youtube


Дали Цеца ги доби милионите?