ДЕНЕС СИТЕ ПРАВЦИ ВОДАТ НА BLACK FRIDAY ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

Дојде денот за најголемиот шопинг настан за оваа година!

Се надеваме дека убаво се одморивте и се подоготвивте да тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Black Friday!

Од денес 29 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday&Weekend шопинг лудилото! Skopje City Мall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете. Од 10:00 часот продавниците на најголем трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи. Во рамките на Black Friday се обезбедени одлични услови за шопинг пред новогодишните празници. Модните продавници, како и оние за бела техника најавија намалувања на цените кои ќе се движат од -20% до -60 а некои и до -70%.

И оваа година се најавува продолжување на Black Friday & Weekend, попусти кои ќе траат во текот на целиот викенд, до недела, 01 декември. По големата посетеност и заинтересираност за Black Friday во изминатите години каде за време на викендот поминаа повеќе од 120.000 луѓе, за овој Black Friday очекуваме да го повториме бројот на посетители кои ќе купат сè што им е потребно, по одлични цени. Затоа бидете први кои ќе ги искористат попустите. Не го пропуштајте најголемиот шопинг настан за оваа година.