До 26 мај на овие хороскопски знаци ќе им се промени животот: Еве кој ќе има полн паричник, а кој ќе си го среди љубовниот живот

Време е да ги напуштиме моделите на однесување кои не ни служат ништо во последните 14 години, советува астрологот Јована Милекиќ.

Јупитер и Уран се сретнаа во Бик и ќе бидат во врска до 26 мај. Астрологот Јована Милекиќ советува да се редефинираат приоритетите во тој период. Време е да ги напуштиме сите оние модели на однесување кои не ни служеа ништо во изминатите 14 години. Треба да се разбудиме и да почнеме да се грижиме за себе најдобро што можеме, бидејќи никој друг нема да го направи тоа наместо нас! Никој друг нема да ги раскине нашите лоши односи, работни места, партнерства од секаков вид. Мораме да се оттргнеме од навиките кои нè држат да одиме круг и круг. Новото време бара нови нас, свесни за нашиот потенцијал и подготвени да го живееме до крај!

Ова е идеалниот момент да престанеме со работа која се одржувала заради „сигурност“, а всушност цело време не доведувала во сомнеж затоа што ниту сме биле задоволни со тоа, ниту Господ знаел колку заработивме од тоа. Ова е и идеалниот момент да се излезе од сите тие млаки врски и бракови по шаблонот „ќути, имаме деца, куче, мачка, куќа...“ Имаме се, но немаме ништо што не прави среќни ! Јупитер и Уран во Бик се на пат да ги урнат сите кули изградени од картите на трпението и чекањето, пишува астрологот Јована Милекиќ.

Марс во Риби дава секстил на спојувањето на Јупитер и Уран, што е повик за движење и промена на среќата на подобро! Борба и ризик што се исплати. Моментот кога ставаме се на себе и нови планови и... за награда добиваме ново јас, кадар за што и да е! Ова се денови за оние кои долго молчеа, чекајќи „судбината да се сети“ на нив, па чекајќи и морајќи се напрегаа и чекаа, па се сетија дека треба да ја земат судбината во свои раце, па кога ќе пукне! И ќе пука, и уште што ли нема! Нема да биде лесно, но ќе вреди. Среќата ги следи храбрите, а аспектот на Марс во Риби во секстил со Јупитер, неговиот одлагач и Уран зборува токму за тоа.

Венера, располагачот на оваа конјукција е во Овен со Раху и Хирон, заедно со ретроградниот Меркур, пак нè повикува да ги залечиме емоционалните рани со мир и да се бориме за нормално и стабилно јас. Фактот дека ќе се откажеме од борбата за оние кои не заслужиле е всушност најголемата од сите борби - борбата за нас, кои сме навистина достојни за себе, оние кои во иднина ќе можат да добијат почит и дадена љубов, по заслуга.

Како функционира оваа спојка на Јупитер и Уран според подзнаци?

ОВЕН – Време на промени во финансиите и можност за добра заработка!

БИК - Време на промени во деловна и финансиска смисла, како и во односите.

БЛИЗНАЦИ – Се огласија и стравови, но и тајни непријатели! Вашата потсвест ги има сите одговори, слушајте ја!

РАК – Вашите планови и круг на пријатели се менуваат, растат и се развиваат за ваше највисоко емоционално и финансиско добро.

ЛАВ - Го менувате вашиот животен и деловен имиџ. Пресврт во кариерата.

ДЕВИЦА – Ја менувате животната филозофија и тргнувате по подобар пат.

ВАГА – Промени во поддршката на другите, се ослободувате од товарот на долгови.

СКОРПИЈА - Ги менувате моделите во деловна и финансиска смисла. Влегување/излегување од брак.

СТРЕЛЕЦ - Време е да го завртите тобоганот и да внесете динамика во деловното опкружување.

ЈАРЕЦ – Дојде време конечно да свртите нов лист и да уживате во забавата, дружењето, патувањето, љубовта, а не само работата.

ВОДОЛИЈА - Решавате некои документи за недвижнини во ваша корист.

РИБИ - Се ослободувате од погрешните мислења и се движите кон подобри можности во бизнисот и финансиите.


Извор: najzena.rs